Interaktywne lekcje o Halloween

   Halloween, czyli Wigilia Wszystkich Świętych (ang All Hallows’ Eve), jest najhuczniej obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii 31 października w nocy przed dniem Wszystkich Świętych. To pogańskie święto wywodzące się z kultury celtyckiej jest obowiązkowym elementem lekcji języka anielskiego jako uzupełnienie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

   Uczniowie poznali genezę tego święta, zwyczaje z nim związane oraz Halloween’owe słownictwo w różnorodnych zadaniach i grach interaktywnych. Mieli również okazję zobaczyć film ukazujący, w jaki sposób obchodzi się Halloween w Wielkiej Brytanii.

Karolina Wojtiuk
fot. Karolina Wojtiuk

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content