Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

   W poniedziałek, 1 września, spotkaliśmy się po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. W tym roku aura wyjątkowo nam nie sprzyjała. Było zimno i pochmurno. Nie przeszkodziło to jednak w radosnym powitaniu kolegów i koleżanek.
   Młodsze klasy rozpoczęły rok szkolny na sali gimnastycznej. Jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ w tym roku szkolnym JEDYNKA przyjęła w swoje mury aż siedem (!) klas pierwszych. I to właśnie tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły, chcemy życzyć, by każdy dzień w niej spędzony był przepełniony spokojem, radością, przyjaźnią kolegów i koleżanek, życzliwością nauczycieli, by czuli się jak u siebie w domu!
   Uczniowie klas IV-VI, ze względu na małą ilość miejsca w sali gimnastycznej, udali się od razu na spotkanie z wychowawcami do swoich klas.
   Przypominamy Wam, iż zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz poza nią. Oto kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać zawsze i wszędzie:
  • Zawsze przechodź przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, najlepiej na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną!
  • Zawsze przechodź przez jezdnię na zielonym świetle – migające zielone światło mówi o konieczności opuszczenia przejścia dla pieszych!
  • Przed wejściem na jezdnię, nawet gdy jest sygnalizacja świetlna, spójrz w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Dopiero po upewnieniu się, że nie zbliża się żaden pojazd, możesz przejść na drugą stronę!
  • Przez jezdnię przechodź zdecydowanym krokiem, nie możesz przebiegać przez jezdnię!
  • Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio zza samochodu lub innej przeszkody!
  • Pamiętaj, że przejście dla pieszych nie jest miejscem zabawy. Spychanie na jezdnię kolegi lub koleżanki może zakończyć się tragicznie!
  • Poza terenem zabudowanym zawsze idź lewą stroną drogi (poboczem), abyś widział pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka!
  • Na ubraniu lub tornistrze noś znaczki odblaskowe, dzięki którym będziesz bardziej widoczny na drodze!
  • Przechodząc przez przejazdy kolejowe sprawdź, czy nie nadjeżdża pociąg, nigdy nie przechodź, gdy szlabany są opuszczone!
Administratorzy
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content