I MIEJSCE TRZECIOKLASISTÓW W TURNIEJU „ZŁOTA NUTKA”

   W środę 28 maja 2014 r. w sali widowiskowej Luna odbył się XIV Turniej Muzyczny Trzecioklasistów „Złota Nutka”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół: SP2, SP3, KSP, SP5, SP8, SP1. Wszyscy świetnie się przygotowali do „walki”. Drużyny wyśmienicie odpowiadały na zagadki muzyczne związane z operą, baletem, filharmonią, śpiewały piosenki do ilustracji, odpowiadały na pytania dotyczące rodzajów głosów ludzkich, rozpoznawały nucone przez zawodnika z drużyny melodie, rozpoznawały nutki solmizacyjne itp. Plastycy namalowali piękne ilustracje inspirowane muzyką operową. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również występy kibiców, którzy artystycznie i pomysłowo zaprezentowali koncert, balet lub musical. Występ baletnic z naszej szkoły na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Dziewczyny tańczyły do baletu „Jezioro łabędzie”, następnie do różnych rytmicznych i bardzo popularnych polskich piosenek.
   Uczennice z naszej szkoły były najlepsze. Pokonały wszystkich zawodników. Gratulujemy! Nagrodę „Złotą Nutkę” oraz słodycze wręczyła pani Małgorzata Stodulska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach.
Monika Majerska

fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content