I Edycja Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych „Biblista – Junior 2016/2017” Ewangelia wg św. Jana

   07.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbył się rejonowy etap I Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych „Biblista – Junior 2016/2017”. Jego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.
   Zakresem materiału do opanowania była znajomość Ewangelii według św. Jana wraz z przypisami. Konkurs składał się z dwóch etapów. Część pierwsza, pisemna, odbywała się w formie testu wyboru. Część druga, ustna, została przeprowadzona jako turniej na wzór „Jeden z dziesięciu”.
   W etapie rejonowym udział wzięły: Szkoła Podstawowa z Górzyna, Szkoła Podstawowa z Lipinek Łużyckich, Zespół Szkół z Tuplic, Zespół Szkół z Przewozu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Żagania, Szkoła Podstawowa nr 5 z Żar, Społeczna Szkoła Podstawowa z Żar, Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół ze Świętoszowa oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Żar.
   Spośród grona 30 uczestników wyłoniono 10 finalistów, którzy w kwietniu powalczą o tytuł laureata na etapie wojewódzkim (diecezjalnym), a zostali nimi:

I miejsce – Małgorzata Radzion z SP w Górzynie,
II miejsce – Paweł Hirsch z SP 1 w Żarach,
III miejsce – Alicja Kratiuk z SSP w Żarach.

   Pozostali finaliści to Łucja Paszkiewicz SP Świętoszów, Jakub Tomiuk SP Tuplice, Hania Rudnicka SSP Żary, Marek Zimniewicz SP Lipinki Łużyckie, Nikola Spychalska SP Lipinki Łużuckie, Kornelia Kostecka SP 1 Żary, Daria Sokalska SP Lipinki Łużyckie.
   Wszystkim finalistom życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.

Marzena Bałdyga

fot. Julia Gruchot i Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content