Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej

   Dnia 10 kwietnia 2015 r. wybraliśmy się z nauczycielem historii, panią Bożeną Masłowską, w miejsce pamięci o 96 osóbach, które zginęły w katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Byli to m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona, ostatni prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie sejmu i senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, szefowie instytucji państwowych, duchowni, załoga samolotu. Tworzyli oni delegację polską na uroczystość związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
   Była to druga tak wielka katastrofa lotnicza w Polsce, największa jeśli chodzi o liczbę ofiar w dziejach polskich sił zbrojnych.
Wiktoria Czubacka, 5b

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content