HALLOWEEN

   Jednym z elementów kultury krajów anglojęzycznych jest Halloween. To święto obchodzone 31 października, głównie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale mało kto wie, że wywodzi się z Irlandii. W tym dniu dzieci odwiedzają swoich sąsiadów. Przebrane w kostiumy, pukają do drzwi i wołają „Trick or Treat”. W zamian dostają cukierki. Tradycja tego zwyczaju wywodzi się z pogańskiego święta, w którym Celtowie żegnali lato i witali zimę. Obecnie Halloween to zabawy i przyjęcia kostiumowe, gdzie najwięcej uwagi skupia się na dekoracjach domów.
   U nas w szkole poznawaliśmy Halloween, rozbudowując słownictwo związane z tym świętem. Nauczyliśmy się piosenek, graliśmy w gry tradycyjne w klasie i na tablicy interaktywnej. Zajęcia dały wiele możliwości poznania kultury innych krajów oraz sprawdzenia znajomości słownictwa. Polecam gry na naszym blogu językowym: anglofani.blogspot.com
   W obchodach Halloween towarzyszyła nam maskotka z Hiszpanii, która obecnie gości w naszej szkole w ramach międzynarodowej wymiany maskotek. Możecie przeczytać straszną historyjkę, którą przygotowały klasy szóste w ramach lekcji o Halloween. Głównym bohaterem jest maskonur z Hiszpanii.
Izabela Mielniczek

Zdjęcie

Historyjka

Book titled 'A spooky story with Baba'Read this free book made on StoryJumper


Fotorelacja z zajęć języka angielskiego:

Prezentacja o Halloween:

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content