Gdzie jest BEN?


   W jaki sposób sprawić, żeby nauka języka stała się przyjemnością? U nas angielskiego uczy Ben. Ben to zabawna pacynka, która na zajęciach mówi tylko po angielsku. Ben uczy naszych najmłodszych uczniów nowych słówek, rozmawia z nimi po angielsku, wygłupia się, pisze po tablicy. Dzieci od razu go pokochały, zapraszając do wspólnej zabawy. Od pomysłowości nauczyciela zależy, w jaki sposób pacynka zostanie wykorzystana, by za jej pomocą można było przekazywać wiedzę w formie zabawy. Dzięki niej dzieci wykazują większą koncentrację uwagi oraz zainteresowanie tematem, a co za tym idzie szybciej się uczą. Okazało się, że także szóstoklasiści uwielbiają Bena. Towarzyszył im na lekcjach i występował razem z nimi podczas apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Takie przywiązanie do maskotki trzeba było wykorzystać! Nawiązałam więc współpracę ze szkołami z innych europejskich krajów. Wiele szkół także ma swoją ukochaną maskotkę. Dało to początek projektowi eTwinning „Mascots trip across Europe”. Założeniem projektu jest podróżowanie klasowych maskotek po Europie. Raz w miesiącu będziemy wymieniać się maskotkami z innymi szkołami europejskimi. Tak, więc nadszedł czas pożegnania i Ben został wysłany do szkoły w Hiszpanii. Przed „podróżą” nakręciliśmy filmy video, stworzyliśmy prezentację, przedstawiając go kolegom z Hiszpanii. Dzieci z dużym zaangażowaniem próbowały przekazać najważniejsze informacje o sympatycznej maskotce, używając przy tym języka angielskiego. Teraz czekamy na relację dzieci ze szkoły w Hiszpanii. Nasz Ben odwiedzi później Wielką Brytanię, Włochy, Czechy, Turcję, Francję, Rumunię, Słowację i Grecję. Będziemy śledzić losy naszego pluszowego przyjaciela. Czekając na jego powrót, będziemy gościć pluszaki z innych szkół. Pierwsza maskotka, która odwiedzi naszą szkołę, pochodzi z Grecji. Nie możemy się doczekać!
Izabela Mielniczek
fot. Izabela Mielniczek


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content