Finał akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”

   Dnia 15 listopada 2013 r. odbyło się podsumowanie akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”, której organizatorami były Zakład Gospodarki Komunalnej – Organizacja Odzysku Biosystem SA z Krakowa oraz Urząd Miasta Żary i Kronopol.
   Akcja rozpoczęła się na terenie Żar 21 października i trwała do 8 listopada br., zgodnie ze swoim harmonogramem. Jej głównym celem była zbiórka baterii i akumulatorów oraz uczestnictwo w konkursach: fotograficznym, plastycznym i technicznym.
   Podczas Finału Akcji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród. Nasza szkoła wystawiła do konkursu technicznego trzy prace z klas I-III i trzy z klas IV-VI. Zwycięzcami zostali uczniowie Kinga Dowjat i Paweł Bojakowski.
   Urozmaiceniem uroczystości były przedstawienia różnych grup wiekowych o treści ekologicznej. Nasza szkoła przygotowała przedstawienie pt. „Nie tylko dzieci segregują śmieci” i piosenkę „Śmieciu, precz”. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy sportowo-muzyczne, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział i otrzymywali ciekawe nagrody.
   Dane Akcji:
   Zebrano 1173,5 kg baterii, w tym SP 1 – 80kg. W ten sposób ocaliliśmy wspólnie 47,5 tys. m3 gleby i 19 mln litrów wody. To wielki sukces! Okazało się, że zebraliśmy najwięcej baterii spośród wszystkich regionów Polski.
   Dziękuję nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w Akcję.
   Dziękuję też pani Kazimierze Ardelli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do Finału Akcji.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

fot. Honorata Kryszewska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content