Filmowe ferie w JEDYNCE 2018

   Z inicjatywy Dyrektora SP 1, pani Agnieszki Ropskiej, Stowarzyszenie „Dobra Szkoła”, organizacja pożytku publicznego działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach, wzięło w tym roku udział w konkursie ogłoszonym przez Gminę Żary o statusie miejskim na realizację zadania z zakresu „Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii w roku 2018 wraz z przeprowadzeniem działań i programów z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych”.
   Otrzymaliśmy na ten cel od Urzędu Miasta Żary dotację w kwocie 1400 zł, także Stowarzyszenie wniosło swój wkład na realizację zadania.
   W dniach od 12 do 16 lutego 2018 r. uczniowie SP 1 w Żarach brali udział w różnego rodzaju zajęciach: sportowych w małej sali gimnastycznej, filmowych w żarskim kinie „Pionier” (dwa seanse) oraz w gabinecie wyposażonym w tablicę interaktywną, jak również z zakresu profilaktyki. W przerwie między nimi dzieci jadły obfite śniadania. Uczestnicy otrzymali również nagrody za czynny udział w zajęciach profilaktycznych, które otrzymały z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Ropskiej oraz Pani Wicedyrektor Honoraty Kryszewskiej. Były nimi starannie dobrane gry planszowe, które jeszcze bardziej zintegrowały zebranych.
   Realizacji zadania z zakresu dofinansowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii w roku 2018 wraz z przeprowadzeniem działań i programów z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych towarzyszyły uśmiechy, chęć działania oraz chęć zdobycia wiedzy.
   Uczniowie w aktywny sposób spędzili pierwszy tydzień ferii, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki, nawiązały się także nowe znajomości, co z kolei ma wpływ na integrację uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach.
Piotr Pałac

Fotorelacja

fot. Piotr Pałac

Relacja Telewizji Regionalnej 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content