Festyn w SP 1

   W sobotę, 14 czerwca 2014 r., odbył się w naszej szkole festyn pod hasłem ŻARY – MIASTO PRZYJAZNE RODZINIE.
   Zabawa rozpoczęła się o godzinie 15.00. Przygotowano wiele atrakcji. Z jednej strony scena, na której nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności, m.in. piosenki, grę na gitarze, recytację poezji, układy taneczne; z drugiej pokazy karate i zapasów, bryczka, motory, pojazdy policji, straży miejskiej i straży pożarnej oraz zabytkowy, z czasów II wojny światowej, Kubelwagen KDF 82. Poza tym mili goście mogli wziąć jeszcze udział w wielu innych pokazach, np. robienia ozdób z owoców i warzyw oraz udzielania pierwszej pomocy. Chętne panie słuchały porad fryzjerek-mam naszych uczniów, można też było sprawdzić, czy przypadkiem nie potrzebujemy przejścia na dietę z powodu zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz sprzedać swoje podręczniki. W międzyczasie posilano się pysznymi ciastami i bigosem.
   O godzinie 16.00 uwaga uczestników festynu skupiła się na odezwie społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Przez 60 sekund zebrani na placu przed „Jedynką” trzymali dłoń na sercu wolnym od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.
   Tuż po tej krótkiej chwili ciszy rozbrzmiały ostre dźwięki wydobywające się z instrumentów zespołu rockowego SUROUND SOUND. Chłopcy dali czadu, publiczność szalała!
   O godzinie 18.00 spora część uczestników festynu wzięła udział w pokazie zumby. Pani Anna Nowakowska-Sokołowska wycisnęła ze wszystkich co najmniej siódme poty. W międzyczasie odbyły się zawody w skokach w workach oraz przeciągania liny.
   Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji, które przygotowano dla gości i przyjaciół szkoły. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż celem festynu była zbiórka pieniędzy na szafki dla uczniów SP 1.
   Zabawa udała się znakomicie, wszyscy pytają, czy za rok też odbędzie się festyn. Cóż, zdaje się, że tak.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski
Festyn w SP1 Żary
FOTORELACJA


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content