Festyn rodzinny z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach

   W sobotę, 3 października, o godz. 10.00 rozpoczął się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach festyn rodzinny z okazji jej XXX-lecia. To ostatnia z serii uroczystości zaplanowanych na ten radosny jubileusz.
   Rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście przygotowali dla społeczności JEDYNKI szereg atrakcji. Można było przejechać się bryczką, na koniu, na motorze, poskakać na dmuchanym zamku, pomalować twarz; zmierzyć ciśnienie, obejrzeć wóz strażacki, dowiedzieć się, jak przygotować zdrową żywność, postrzelać z ASG; obejrzeć walkę drużyny wojów serbołużyckich Biełoboh, wziąć udział w plenerze malarskim i w innych konkursach, przygotowanych m.in. przez policję i Grupę 62. Kompanii COMMANDO z Bolesławca. Odbył się również pokaz jazdy kaskaderskiej na motorze, pokaz straży pożarnej i WOPR-u.
   Na scenie lub tuż przed nią odbywały się występy dzieci, które przygotowały pod okiem swoich wychowawców bądź opiekunów piosenki, pokazy tańca lub gry na instrumentach.
   Każdy uczestnik festynu mógł wziąć udział w dwóch akcjach charytatywnych: w biegu XXX-lecia na rzecz naszego ucznia Bartka Wojtczaka oraz w akcji POLA NADZIEI na rzecz żarskiego hospicjum. Aby wziąć udział w biegu należało wpłacić dowolną kwotę na rehabilitację Bartka, pobrać numerek i wystartować. Rywalizacja była naprawdę zażarta.
   W czasie trwania festynu można było kupić pyszne ciasta, zjeść grochówkę lub kiełbasę.
   15% dochodu z festynu zostanie przekazane na zakup cebulek żonkili, wiosną wyrosną z nich POLA NADZIEI. Pieniądze na nie wydane wspomogą hospicjum. 75% zaś zostanie przeznaczone na budowę siłowni w plenerze dla uczniów starszych klas. Wkrótce poinformujemy o zebranej kwocie.
   XXX-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach zmobilizowało absolwentów oraz obecnych uczniów i ich rodziców, jak również sympatyków szkoły do radosnego świętowania, wspominania, przeżywania emocji zatartych przez trzydzieści wspólnie spędzonych lat.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content