Europejski Dzień Języków Obcych 2015

   Już 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych! Jest to święto ustanowione w 2011 roku przez Radę Europy i stanowi okazję, żeby przekonać się, iż nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Ten dzień zachęca również do uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia nam różnorodność językową Europy oraz to, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych.

   Planujemy szereg ciekawych zajęć językowych pozwalających poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów. W czasie lekcji poznamy Europejskie Portfolio Językowe, którego celem jest stymulowanie nauki języków obcych przez całe życie, w duchu tolerancji i szacunku dla kulturowej i językowej różnorodności oraz samoocenę swoich umiejętności.

 

W ramach obchodów Dnia Języków uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie europejskiej współpracy szkół – eTwinning (projekt – „The European Day of Languages”).

W ramach projektu „Europejski Dzień Języków Obcych”:

  • Wymienimy się ręcznie robionymi pocztówkami z kolegami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Litwy, Portugali i innych krajów.
  • Planujemy wideokonferencje z uczniami z Hiszpanii, gdzie będziemy ćwiczyć nasz angielski oraz nauczymy się kilku zwrotów po hiszpańsku!
  • Stworzymy mapę myśli wraz z krajami partnerskimi ukazującą różnorodność kulturową i językową Europy.
  • Wymienimy się plakatami promującymi naukę języków obcych.
  • Nagramy wielojęzykową prezentację, przybliżającą innym narodom nasz język polski. Obejrzymy prezentacje innych krajów.
  • Wymienimy się nagraniami piosenek w języku angielskim i narodowym. Wybraliśmy „Happy birthday”. Następnie połączymy nasze nagrania i stworzymy jedną piosenkę w wielu wersjach językowych.

Projekt już się rozpoczął!

Oto nasze przywitanie z kolegami z zagranicy (klasa 5D):

 

 
Stworzyliśmy już pocztówki w języku angielskim i narodowym. Nasze kartki zostały wysłane i czekamy na te od kolegów z zagranicy.
Nasze prace:

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content