Europejski Dzień Języków Obcych 2015

   Już za nami Europejski Dzień Języków Obcych. Został on ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku jako święto różnorodności europejskiej. Jest to także okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Z okazji Europejskiego Dnia Języków klasy szóste miały okazję sprawdzić swoją wiedzę. W Quizie Europejskim: „What do you know about Europe?” poznały ciekawostki kulturowe na temat wybranych krajów europejskich oraz codzienne zwroty w kilku językach.
 

fot. Karolina Wojtiuk

 

   Dzięki udziale w międzynarodowym projekcie mogliśmy przekonać się, że języki łączą ludzi. Zeszłoroczny projekt został nagrodzony Odznaką Jakości przez narodowe biuro eTwinning za innowacyjność i kreatywność, a tegoroczny projekt okazał się jeszcze lepszy (wszelkie międzynarodowe działania dostępne są na stronie internetowej projektu – https://twinspace.etwinning.net/9765 )
 

   W ramach projektu “Europejski Dzień Języków Obcych” odbyły się wideospotkania na żywo z uczniami z Francji i Hiszpanii. Było to niezwykłe przeżycie, podczas którego uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej.

 

   Wymiana kartek z życzeniami z okazji Europejskiego Dnia Języków stała się już tradycją szkoły. W tym roku szkolnym klasy piąte i 2A wykonały kartki, które zostały wysłane za granicę. Poniżej możecie obejrzeć nasze prace:

   My otrzymaliśmy życzenia z dwóch hiszpańskich szkół, Francji, Słowacji, Rumunii i Litwy. W holu szkoły można było obejrzeć i przeczytać wiadomości od kolegów z zagranicy.

Zdjęcia kartek

Wideo-relacja z Hiszpanii:




Zdjęcie ze Słowacji:

fot. Karolina Wojtiuk
   Nasze kartki sprawiły wiele radości dzieciom z innych krajów. Możecie obejrzeć film z wyspy Reunion (Francja), na którym uczniowie starają się przeczytać nasze kartki po polsku i angielsku!

Kartki z Polski we Francji: 

Przedstawiliśmy się uczniom z zagranicy. Naszą szkołę reprezentowała klasa 5D.

 
Wideo uczniów z Litwy:

Wideo uczniów z Francji (wyspa Reunion):

 
Wraz z uczniami z Hiszpanii stworzyliśmy dwujęzyczną prezentację, przedstawiającą wybrane przez nas słowa:

   Podczas realizacji zadań projektowych chcieliśmy pokazać różnorodność europejską. W tym celu wykonaliśmy wraz z partnerami projektu internetową mapę myśli, prezentującą nasze państwa oraz chmury wyrazowe. 
Mapa myśli:

Chmury wyrazowe

 

Wszystkie szkoły partnerskie zaprojektowały internetowe plakaty zachęcające do nauki języków obcych. Oto one:

Plakaty i zdjęcia

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content