EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – 26 września

 

        Język obcy – ważna sprawa,
Angielski, niemiecki – to dziś podstawa.
By z sąsiadem się dogadać,
Trzeba jego mową władać.
Chcesz pojechać za granicę,
Zwiedzić miasta i stolice?
Poznać Londyn, Berlin, Rzym
Lub w wakacje odkryć Krym?

Nie trać czasu, ucz się pilnie,
Wykorzystaj swój czas zwinnie.
Bo kto języki obce zna,
Ten Europę w garści ma.
Jaki morał jest z wierszyka?
WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA!

W apelu przygotowanym przez nauczycieli języków obcych można było przekonać się na własnej skórze, że języki łączą ludzi. Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku jako festiwal językowej różnorodności. Jest to także okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. EDJ podkreśla znaczenie uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Można to robić na wiele sposobów, np. poprzez uczenie się wierszy, piosenek, oglądanie filmów, wyjazdy zagraniczne czy współpracowanie z innymi szkołami w ramach programu eTwinning.

Karolina Wojtiuk

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content