Ekologia po angielsku

   Minął już “Tydzień ekologiczny” w naszej szkole. Na lekcjach angielskiego uczniowie poznali słownictwo związane z ekologią. Spisaliśmy też pomysły, jak żyć ekologicznie. Pomogli nam ze szkoły w Niemczech i Słowenii z projektu międzynarodowego, dodając akcje ekologiczne, w których uczestniczą.

   Nasi uczniowie przygotowali również hasła ekologiczne w języku angielskim. Efektem były plakaty wywieszone w holu szkoły: “Join our school revolution to stop the pollution” (“Przyłącz się do naszej szkolnej rewolucji i zatrzymaj zanieczyszczenie środowiska”) oraz “Go green to keep the world clean” (“Bądź ekologiczny i utrzymaj świat w czystości”). Pozostałe hasła wykorzystaliśmy do stworzenia internetowych plakatów promujących ekologię, które można obejrzeć w prezentacji poniżej. Hasła przygotowali uczniowie klasy 5B, 5C i 5D. Gratuluję pomysłowości.

Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego

alt

Prezentacja plakatów promujących ekologię:

Ekologiczne pomysły naszych uczniów oraz kolegów ze szkoły w Niemczech i Słowenii:

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content