Dzień Głośnego Czytania

   29 września to Dzień Głośnego Czytania. To święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest propagowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie z dzieckiem czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
   Tego dnia tej krajowej akcji w naszej szkole towarzyszyło również celebrowanie 120. rocznicy urodzin Marii Kownackiej, której święto przypadało we wrześniu. Autorce poświęcono wystawę książek i informacji o jej życiu oraz twórczości. Wystawę wzbogaciły Plastusie wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy I f.
   W bibliotece i świetlicy szkolnej odbyło się głośne czytanie książek Marii Kownackiej pt. Plastusiowo i Rogaś z Doliny Roztoki. Dzieci starsze czytały młodszym, doskonaląc technikę czytania, zaś słuchający mogli poznać przygody bohaterów tych książek.
Przedłużmy to święto na wszystkie dni roku!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch i Joanna Naumik

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content