Działania ekologiczne szkoły

Szkoła Podstawowa nr1 im. Fryderyka Chopina w Żarach od wielu lat prowadzi działania ekologiczne. Aktywnie uczestniczy w projektach, konkursach, imprezach i akcjach na rzecz ochrony środowiska.Ekologia

Działa „EKO”- wykorzystuje odpady do prac artystycznych, segreguje śmieci, oszczędza wodę i energię, sadzi rośliny wokół szkoły, organizuje wycieczki, zielone szkoły. Wystawy, konkursy i lekcje o tematyce ekologicznej są prezentowane w holu szkoły i na stronie internetowej. Do działań ekologicznych włączamy rodziców, którzy swoimi pomysłami przyczyniają się do propagowania ochrony przyrody.

Zielony Las
Bierzemy udział w takich akcjach jak: „Sprzątanie świata”, „Dzień Ziemi”, „Bądź eko”, „Święto niezapominajki”, „Przyjaciele Bałtyku”, „Chrońmy pszczoły”, „Święto lasu”, „Przywróćmy piękno i czystość naszej Planecie”. Prowadzimy zbiórkę zużytych baterii i innych odpadów podlegających recyklingowi. Współpracujemy z firmą Biosystem z Krakowa, z Fundacją Nasza Ziemia, ZZO Marszów, Nadleśnictwem Lipinki. Bierzemy udział w projekcie „Nasz projekt e Twinning”, gdzie w języku angielskim prezentujemy działania ekologiczne, współpracując z uczniami krajów UE na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

Bałtyk

Od ponad 20 lat prowadzimy Kronikę Ekologiczną, w której zamieszczane są nasze osiągniecia i sukcesy międzynarodowe, ogólnopolskie i działania na rzecz naszej najbliższej okolicy.

Wszyscy jesteśmy częścią przyrody i do nas należy dbanie o nią i jej ochrona!

Z ekologicznymi pozdrowieniami
Honorata Kryszewska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content