Drugi tydzień wiosny

 

fot. Cezary Sułkowski

OBCHODY DNIA ZIEMI

   Od wielu lat w naszej Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach prowadzimy akcję, promującą nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim szeroko pojętą promocję „ekologicznego życia” w zgodzie z naturą.

   Uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że Ziemia jest planetą, na której żyją nie tylko ludzie, ale setki istnień bez których i nasza egzystencja byłaby niemożliwa, a także jak ważna jest ochrona naturalnych zasobów Ziemi, prowadzimy profilaktykę mająca na celu pozostawienie naszej planety innym pokoleniom w takim stanie, aby mogły na niej żyć i współistnieć różne organizmy. Wierzymy, że wiedza zdobyta przez naszych uczniów zaowocuje w przyszłości świadomością, która na długo pozwoli nowym pokoleniom czerpać z darów natury jakimi są czyste powietrze, woda i gleba.

   Zgodnie z naszą coroczną tradycją w dniach od 3-5 kwietnia, w miesiącu w którym przypada Dzień Ziemi, zorganizujemy szereg imprez pod hasłem „Okaż kulturę i chroń naturę”.

   Obchody rozpocznie apel ekologiczny o godz.9.50, gdzie klasy I-III zaśpiewają piosenkę ekologiczną połączoną z tańcem. Zaprezentowane będą również plakaty, stroje i prace plastyczne wykonane z surowców wtórnych. Kolejnego dnia, w czwartek w świetlicy szkolnej odbędzie się turniej ekologiczny klas drugich, w czasie którego uczniowie będą rozwiązywać krzyżówki, rebusy i zagadki związane z przyrodą i ekologią. Obchody zakończą się w piątek. Wtedy uczniowie klas I-III zasadzą symboliczne drzewa i krzewy na terenie naszej szkoły. (Oczary- kwitnące zimą i iglaki).

Na obchody Dnia Ziemi zapraszamy do udziału klasy IV-VII.

Pomyślcie, co możecie zrobić dla Ziemi?

Ewa Siatkowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content