Czytanie? Lubię to! (1)

   Jednym z czterech podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016 jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tego też powodu w klasach 4c, 5a, 6b i 6c będziemy czytać kilka razy w tygodniu ciekawe książki spoza kanonu lektur. Najpierw zapoznamy się z tekstami zaproponowanymi przeze mnie. Klasa czwarta pozna historię Eri, która musi wykonać bardzo niebezpieczną misję ze smokiem w tle, zaś klasa piąta i szóste poznają niezwykle poruszającą historię Oskara, chłopca chorego na białaczkę.
   Celem tego działania jest zapoznanie uczniów z prawdziwą literaturą, zachęcenie do poznawania nowych historii zawartych w ciekawych książkach.
   Po przeczytaniu Eri i smoka Jacka Inglota oraz Oskara i pani Róży Érica-Emmanuela Schmitta wypożyczymy z biblioteki szkolnej kilka nowości, m.in. Bajki filozoficzne Michela Piquemala.
   Oby niegdysiejszy pomysł realizowany pod nazwą “Cała Polska czyta dzieciom” zbliżył świat wartościowej literatury z dziećmi.
Piotr Pałac
alt alt

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content