Czeska maskotka w naszej szkole

   W ubiegłym roku naszą szkołę odwiedziły maskotki z Grecji, Norwegii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Wizyty stały się inspiracją dla wielu działań na lekcjach języka angielskiego. Była to świetna okazja, aby poznać europejskie kraje w ciekawy sposób.
   W tym roku szkolnym także wymieniamy się maskotkami. Pierwszym pluszakiem, który odwiedził SP1, był Krecik (Mole – po angielsku) z Czech. Nasi uczniowie świetnie znają Krteka z czeskiej bajki i od razu go pokochali.
   To właśnie bajka o kreciku sprawiła, że i my zapragnęliśmy nakręcić własny film animowany, ukazujący przygody Krecika w naszej szkole i Żarach. Film powstał – i to po angielsku. Możecie go obejrzeć na YouTube:

To klasa 4c napisała scenariusz w języku angielskim, przygotowała scenografię i zagrała w filmie. Kto jeszcze nie widział, to musi obejrzeć!
   Sympatyczny Krecik pozwolił nam także lepiej poznać Czechy. Na lekcjach uczył angielskiego. Śpiewaliśmy razem piosenkę o Halloween, stworzyliśmy napisy do filmu o Kreciku


   
   Na blogu języka angielskiego zamieszczali zdjęcia i relacje z pobytu, ćwicząc pisanie w języku angielskim i polskim.

 Izabela Mielniczek


My o Kreciku po angielsku
 
  FOTORELACJA

fot. Izabela Mielniczek
 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content