Code.org – propozycja na wakacje

   Uczniowie klas piątych w maju i czerwcu zmagali się z kodowaniem na stronie code.org. W klasie czwartej poznali podstawy, a w klasie piątej rozwiązują zadania na poziomie 2. Przez wszystkie etapy kursu przeprowadzają nas animowane postacie, które są urozmaiceniem gry-nauki i ułatwiają zapamiętywanie pomysłów na rozwiązanie problemu.

   Zadania uczą kodowania opartego o bloki, które można znaleźć w JavaScript, w jednym z najpowszechniej stosowanym języku programowania na świecie. Na miejsce do wykonywania zadania składa się duży obszar roboczy, bloki są umieszczone w kategoriach, jest też obszar ze wskazówkami i miejsce gdzie znajdują się bloki w formie kodu, który można podglądnąć.

 Uczniowie otrzymują login klasy i własny kod dostępu. Wszystkie rozwiązane zadania są zapisywane i można do nich wrócić w każdej chwili, zmieniając kod, lub go poprawiając osiągając w ten sposób lepszy wynik. Oczywiście w czasie wakacji można również kodować. Wystarczy założyć darmowe konto. Polecam, szczególnie w deszczowe dni i chłodne wieczory.

Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content