Bliskie spotkanie ze sztuką

   W połowie listopada 2012 r. klasa IV b w ramach lekcji plastyki odbyła wycieczkę do Salonu Wystaw Artystycznych Żarskiego Domu Kultury. W krajobrazie kulturalnym naszego miasta jest to miejsce, gdzie odbywają się różne wystawy plastyczne – tym razem była to ekspozycja zatytułowana „Salon Jesienny 2012”.

   Dzieci mogły zapoznać się z autentycznymi dziełami sztuki z dziedziny malarstwa, grafiki i rysunku oraz rzeźby. Poznały zasady zachowania obowiązujące w trakcie zwiedzania ekspozycji. Wysłuchały także informacji pani kustosz o działalności salonu i o samej wystawie: że udział w niej ma charakter konkursu, że autorzy prac wywodzą się z województwa lubuskiego – wśród nich znalazła się nawet absolwentka naszej szkoły.

   Uczniowie przymierzyli się również do roli krytyków sztuki: opisywali te dzieła, które najbardziej przypadły im do gustu. Analizowali tytuł, kompozycję, technikę wykonania dzieła, uzasadniali swój wybór.

   Z całą pewnością było to bliskie spotkanie ze sztuką.

Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content