Bal szóstoklasistów

 

   
   Dorośli mają tę przewagę nad dziećmi i młodzieżą, że na pewne sprawy mogą spojrzeć z punktu wieloletniego doświadczenia. I tak znowu, tym razem 21 czerwca 2013 r., odbył się bal szóstoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach.
   Pogoda dopisała, zieleń szkoły pięknie kontrastowała z błękitem nieba. A do tego jeszcze różnokolorowe suknie dziewcząt oraz przepisowa czerń i biel chłopców. Nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i rodzina zebrali się na placu przed Jedynką, by podziwiać piękno poloneza, starodawnego tańca, który uszlachetnia ważne uroczystości szkolne na każdym etapie edukacji. Nie zabrakło łez, słów podziękowania, uścisków, zaprezentowany został także wspaniały program artystyczny.
   W jakich szkołach będą się uczyć? Kim zostaną w przyszłości? Tego jeszcze nie wiemy, ale każdy życzy im, by byli dobrymi, mądrymi ludźmi – to w ich rękach spoczywają losy Polski.
   Nas osobiście uderzyła radość szóstoklasistów, gdy zostali poproszeni przez DJ-a o zatańczenie przez środek stołówki krakowiaka. Jest w tych młodych twarzach radość, nadzieja i siła! Niech trwają w nich jak najdłużej!
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content