Łamańce językowe – ćwiczenie dla każdego

   Łamańce językowe (ang. tongue twisters) to grupy wyrazów o podobnym brzmieniu. Ich cechą jest to, że trudno jest je wymówić w szybkim tempie. Za pomocą tzw. tongue twisterów możemy w prosty i przyjemny sposób poprawić naszą wymowę w języku angielskim. Uczniowie klasy 5a wzięli udział w wyzwaniu i nauczyli się łamańców w języku angielskim. Na niektórych polskich zwrotach język mogą sobie połamać nie tylko obcokrajowcy. Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie przygotowali także łamańce językowe w języku polskim, aby nasi koledzy z zagranicy mogli poćwiczyć wymowę polskich słów. Poniżej możecie obejrzeć prezentacje uczniów klasy 5a. Trudne? Sprawdźcie się! A może macie ochotę na przećwiczenie języka greckiego? Poniżej znajdziecie też łamańce przesłane przez uczniów z partnerskiej szkoły z Grecji.
   Zapraszamy zatem do zabawy!
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego

Łamańce językowe w języku polskim i angielskim – klasa 5a:

 

Łamańce językowe w języku greckim – grecka szkoła partnerska międzynarodowego projektu eTwinning – 1ST PRIMARY SCHOOL OF AMPELONAS, LARISSA

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content