„Alfabet lektur szkolnych” – konkurs na plakat

   W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych ogłoszono konkurs na plakat pt. „Alfabet lektur szkolnych”, w którym wzięły udział wszystkie klasy II-VI. Zadaniem każdej z nich było opracowanie przydzielonej lektury (sporządzenie notki biograficznej autora książki, napisanie recenzji lub streszczenia lektury, planu wydarzeń, opisanie głównych postaci, wykonanie ilustracji, stworzenie haseł zachęcających do przeczytania tej książki itp.). Uczniowie pracowali pod opieką nauczycieli języka polskiego i wychowawców, koordynujących ich działania.
   Celem konkursu było propagowanie czytania lektur, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie twórczych postaw uczniów, także rozwijanie fantazji, wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Poza tym dzieci ćwiczyły umiejętność redagowania notatek, opisów, recenzji, streszczeń, planów wydarzeń, charakterystyk postaci itd.
   Efektem pracy uczniów stały się ciekawe i pomysłowe plakaty poświęcone lekturom szkolnym.
   Wszystkie prace wywieszono w holu szkoły w porządku alfabetycznym. Ekspozycja przyciągała uwagę dzieci, nauczycieli i rodziców. Oglądający mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie lektury szkolne, a plakaty posłużyły jako zachęta do ich przeczytania. W ten sposób wiele książek znalazło swoich czytelników.
   Podsumowaniem było wytypowanie najlepszych plakatów. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę i staranność prac, zamieszczone informacje o książkach i ich autorach, próby tworzenia haseł reklamowych oraz pomysłowość autorów tych plakatów. Zwycięskie klasy zostaną nagrodzone dyplomami i słodyczami.
 
Wyniki konkursu

I miejsce – klasa 5a – „Chłopcy z Placu Broni”

II miejsce – klasa 2b – „Dzieci pana Astronoma”

III miejsce – klasa 3a – „120 przygód Koziołka Matołka”

wyróżnienie – klasa 4c – „Mikołajek”

Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch i Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content