Album fotograficzny klasy 2a

 

   W tym roku szkolnym kontynuujemy projekt „Mały Mistrz”. Jak twierdzi trenerka Pani Barbara Mantyk – uczniowie klasy 2a są bardzo sprawni, zwinni i bez problemów zdobywają kolejne sprawności: piłkarz, koszykarz, lekkoatleta… W drugiej klasie będzie tych sprawności jeszcze więcej!
 

fot. Grażyna Ćwikła
*  *  * 

   Doświadczenia i eksperymenty prezentowali:

Aleksandra Turczyńska „Co przewodzi prąd?” Anna Kondratowicz „Skąd się bierze prąd elektryczny?” Milena Kozińska „Doświadczenie z solą” Kacper Jagiełło „Woda w naczyniu odwróconym do góry dnem?”

fot. Grażyna Ćwikła
*  *  * 

Prace plastyczne

fot. Grażyna Ćwikła
*  *  * 

30 września 2016r.
Dzień Chłopaka!
   W klasie 2a było to bardzo sumiennie przygotowane święto. Dziewczynki najpierw poddały swoich kolegów PRÓBOM: „Najlepszy tancerz” „Wesołek” „Dżentelmen” „Sportowiec” …itp. Wszyscy chłopcy mocno się starali i dlatego spotkała ich Niespodzianka: słodkie nagrody. Słodkie, bo przygotowane przez dziewczynki laurki… Oczywiście słodycze też były!

fot. Grażyna Ćwikła

*  *  * 
Żary, 12.10.2016r.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach

NADLEŚNICTWO LIPINKI ŁUZYCKIE
   Uczniowie klasy 2a i 2c z SP-1 w Żarach serdecznie dziękują za bardzo ciekawą lekcję przyrody, którą w czasie spaceru po lesie w dniu 11 października prowadził leśniczy Pan Jarosław Szkwarek. Dzieci – obcując z przyrodą – miały okazję obserwować warstwy lasu, niektórych jego mieszkańców, usłyszały też wiele ciekawostek na temat lasu. Dowiedziały się o korzyściach, jakie daje las dla życia naszej planety, usłyszały też o zagrożeniach i powinnościach jego użytkowników. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałą atmosferę tego spotkania.
Wychowawca klasy 2a i 2c
Grażyna Ćwikła i Ewa Witkowska

*  *  * 

   18 października 2016r. klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Świętoszowie. Program wycieczki był bogaty, wszystkie założenia zostały zrealizowane! Uczestnicy wycieczki cały czas zwiedzali, zadawali pytania, oglądali, doświadczali i … jedli. Zmęczenie jednak wzięło górę i w drodze powrotnej do Żar niektórzy zaprezentowali klasyczną drzemkę!

fot. Grażyna Ćwikła

 

*  *  * 

Jesień to piękna, bo kolorowa pora roku.
Nie mogliśmy oprzeć się tym pięknym liściom!

   Wracając z kina, a byliśmy na przedstawieniu teatralnym pt. „Baśnie Braci Grimm”, każdy z nas zwrócił uwagę na jesienną postać rosnącego przy drodze klonu. Klon po prostu zaprosił nas na złotą ucztę. Było elegancko, pachnąco i słonecznie. Po wejściu do klasy natychmiast wzięliśmy się do pracy: z liści wyczarowaliśmy bukiety… róż. Ach, jesień! Nasza polska złota jesień! A w ogrodzie naszej pani urosły muchomory! Piękne, czerwone, w białe kropki oczywiście. Bardzo sumiennie pilnował ich GOSPODARZ ogrodu: sympatyczny sznaucerek…

fot. Grażyna Ćwikła

*  *  * 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

   W celu zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa, pamiętamy o podstawowych zasad zachowania:

w czasie lekcji:
-nie biegamy,
-nie bujamy się na krzesłach,
-nie wchodzimy na krzesła ani stoliki,
-nie rzucamy żadnymi przedmiotami,
-nie opuszczamy miejsca bez pozwolenia nauczyciela,
-wychodzimy z klasy ostrożnie,

w czasie przerwy:
-nie wychodzimy poza teren szkoły,
-nie biegamy po korytarzu,
-nie stoimy pod drzwiami sal lekcyjnych i innych pomieszczeń, których otwarcie może być dla nas zagrożeniem,
-nie bijemy, nie popychamy ani nie podstawiamy nóg kolegom,
-zachowujemy ostrożność na schodach,
-stosujemy się do uwag i próśb nauczyciela,

w czasie zorganizowanych wyjść poza teren szkoły:
-nie oddalamy się od grupy,
-zachowujemy szczególną uwagę przy przechodzeniu przez ulicę,
-zachowujemy się stosownie w środkach komunikacji miejskiej,
-słuchamy opiekunów,
-w szkole nosimy obuwie antypoślizgowe,
-w szkole i poza jej terenem zachowujemy się tak, aby nie zagrażać bezpieczeństwu swojemu i innych osób,
-zgłaszamy pracownikom szkoły wszelkie zauważone usterki lub sytuacje, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu
 

BEZPIECZNA SZKOŁA JEST WESOŁA !!!ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
– nie tylko w klasie 2a !
Być bezpiecznym w szkole, to w czasie przerw i w czasie wolnym:
– korzystać z dostępnych gier i pomocy znajdujących się np. w klasowym kąciku STREFA GIER
– korzystać z zasobów klasowej biblioteczki
rozmawiać i bawić się bezpiecznie
– wykonywać dowolne prace plastyczne
– uzupełniać ćwiczenia i zapisy w zeszycie, których nie zdążyliśmy zrobić w czasie lekcji (korzystając z pomocy nauczyciela lub kolegów lub wykonać je samodzielnie i sprawdzić z nauczycielem).

fot. Grażyna Ćwikła

 

*  *  * 

*  *  *

>> ARCHIWUM <<

Album – klasa 1a
   
   

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content