Aktywne ferie w JEDYNCE – wycieczka do Jezior Wysokich

   W środę, 18 lutego 2015 r., grupa uczniów naszej szkoły wybrała się w podróż do Jezior Wysokich koło Lubska do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.
   Wycieczka ta była niezwykłym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Zabraliśmy ze sobą sprzęt do nordic walking, p. Ela Jusińska poinstruowała dzieci o zasadach tej popularnej formy aktywnego spędzania czasu i… wyruszyliśmy w głąb lasu, oddychając świeżym powietrzem, ćwicząc mięśnie, poprawiając swoje samopoczucie i kondycję. Bardzo dzielna okazała się najmłodsza uczestniczka wyprawy, Kinga Najdek, która trzymała równe tempo z pozostałymi. Towarzyszył nam p. Paweł Mrowiński, gospodarz tego miejsca, gdy tylko nadarzyła się okazja, pokazywał nam ptaki siedzące na drzewach.
   Po zdrowym i ożywczym spacerze weszliśmy na ponad czterdziestometrową wieżę widokową. Uczniowie oglądali przez lornetki piękno okolicy.
   Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wraz z p. Iloną Mrowińską drewnianej leśniczówki z 1926 roku. Znajduje się w niej pięć sal wystawowych: hodowli lasu, jego ochrony, ochrony przyrody, użytkowania lasu i kulturotwórczej roli lasu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o lesie, zwierzętach, duże emocje wywołała szyszka sosny amerykańskiej, której rozmiary znacznie przekraczają nasze wyobrażenie o szyszkach. Uczniowie słuchali odgłosów zwierząt żyjących w lesie i rozpoznawali ich ślady.
   Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.
   Ferie to czas odpoczynku, ale również dowód na to, że uczniowie lubią szkołę, że jest ona ważnym elementem ich życia. Spotkanie bowiem przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy.
Piotr Pałac, Elżbieta Jusińska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content