Akcja „Posadź drzewko z Kronopolem”

   W piątek, 25.10.2013 r., klasy Va i VIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 wyruszyły w kierunku działek mieszczących się za osiedlem Muzyków w Żarach, aby wziąć udział we wspólnej akcji Urzędu Miasta i Kronopolu „Posadź drzewko z Kronopolem”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i energią przystąpili do realizacji niełatwego zadania. Należało posadzić prawie 500 drzew i krzewów. Teren położony między torami a obwodnicą miasta był niezagospodarowany, w przyszłości, gdy sadzonki nieco urosną, stanie się miejscem spacerów mieszkańców osiedla, zieloną przystanią, na którą będzie można skierować wzrok. Drzewa i krzewy z pewnością pozytywnie wpłyną na ich samopoczucie, ochronią także przed hałasem z pobliskiej drogi, dostarczą sporej dawki świeżego powietrza.

   Pracownicy Urzędu Miasta i Kronopolu, sportowcy oraz uczniowie bardzo szybko uporali się z zadaniem. Po krótkim powitaniu, udzielono zebranym instrukcji dotyczącej samego procesu sadzenia. Utworzono kilkuosobowe zespoły i ruszono do ciężkiej pracy. Towarzyszyły jej przyjazne rozmowy dorosłych z dziećmi, wymiana myśli i uśmiechy.

   Po trudach sadzenia krzewów i drzew każdy mógł pokrzepić siły zjadając jabłka, pyszne hot-dogi czy pijąc ciepłą herbatę z cytryną. Nie zabrakło też konkursów: na przeciąganie liny oraz skoków w workach. Zabawy było co nie miara, uczniowie nawet nie myśleli o tym, że zaprawione śmiechem i radością zabawy mogłyby dobiec końca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książeczki o lasach oraz inne drobiazgi. Szkoda, że trzeba czekać aż rok, by ponownie wziąć udział z w tej szlachetnej akcji.

Piotr Pałac

        FOTORELACJA
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content