„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

   W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizują kolejną edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty.

   Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku.

   Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych.

   Od września dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Uczniowie poznawali znaki drogowe, wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

   W październiku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas tego spotkania klasy pierwsze otrzymały kamizelki odblaskowe.

   W ostatnich dniach listopada uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Puchatek „przypominał” dzieciom o konieczności noszenia odblasków by być widocznym na drodze. Ponadto uczniowie obejrzeli krótkie filmy o prawidłowym zachowaniu się na drodze. Podczas zajęć wykorzystano różnorodne metody i formy pracy. Uczniowie rysowali drogę do szkoły, jadące samochody oraz naklejali znaki drogowe. Dzieci miały możliwość rozwiązywania ciekawych zadań rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Przekazano Pierwszakom niezbędną wiedzę, która pomoże im unikać groźnych sytuacji na drodze.

   Już wkrótce odbędą się następne ciekawe zajęcia z udziałem Puchatka.

Monika Majerska

fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content