Akademia Bezpiecznego Puchatka


Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.Celem programu jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa w czterech wymienionych zakresach. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w sytuacjach dla nich trudnych, niecodziennych. Od września nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o materiały edukacyjne- filmy, prezentacje, karty pracy. Kubuś uczył dzieci. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, dbać o bezpieczeństwo w szkole, w domu c w Internecie.Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział uczniów w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Po rozwiązaniu testu wszyscy pierwszoklasiści zdobyli dyplom, a szkoła certyfikat potwierdzający udział SP 1 w Żarach w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta podczas zajęć wiedza zaowocowała w codziennym bezpiecznym życiu.

Koordynator Akademii Bezpiecznego Puchatka
Halina Kulbida-Pietrzak

Akademia Bezpiecznego Puchatka

fot. Halina Kulbida-Pietrzak i Małgorzata Łukowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content