94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

   W poniedziałek 12 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbył się uroczysty apel upamiętniający wydarzenia z 11 listopada 1918 roku. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami.

   Aby uczcić 94 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczniowie klas trzecich przygotowali uroczysty apel, na którym zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. W ten sposób oddali hołd tym, którzy polegli za niepodległą Polskę i przybliżyli swoim kolegom i koleżankom minione dzieje Ojczyzny. Na koniec uroczystości cała społeczność uczniowska w postawie na baczność zaśpiewała hymn państwowy.

Wiesława Półtorak
fot. Honorata Kryszewska
 
NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD, 
NIE DAMY POGRZEŚĆ MOWY! 
POLSKI MY NARÓD, POLSKI LUD, 
KRÓLEWSKI SZCZEP PIASTOWY, 
NIE DAMY, BY NAS ZNIEMCZYŁ WRÓG… 
-TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG. 

(Maria Konopnicka) 
   11 listopada 2012 r. obchodziliśmy 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klasy VI c przygotowali montaż słowno – muzyczny „ Żeby Polska była Polską”, w którym uczestniczyła społeczność szkolna kl. IV-VI. W czasie uroczystości przedstawiono zarys wydarzeń historycznych . Począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskała wolność. Recytacją wierszy polskich poetów oraz śpiewem pieśni patriotycznych uczniowie wyrazili swą wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Ojczyznę. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali pieśń „Żeby Polska była Polską”.
Bożena Masłowska
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content