12 marca 2015 – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI

   W dniu 12.03.2015 roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Matematyki. Stworzenie tego dnia ma wprowadzić w jej życie trochę odmiany w nauce matematyki. Celem jest pokazanie innej strony tego przedmiotu poprzez udział w grach i zabawach matematycznych. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
   W tym dniu podczas przerw dzieci miały możliwość rozwiązywania różnego rodzaju zadań takich jak: tangram, sudoku, krzyżówki matematyczne, łamigłówki, kolorowanki matematyczne itp. Zadania te w formie zabawy rozwijały logiczne myślenie, rozumowanie i tworzenie strategii rozwiązania. Zainteresowanie tym dniem było bardzo duże. Dzieci z chęcią wzięły udział w proponowanych zadaniach. Matematyka okazała się być świetną zabawą i sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu.
   W tym dniu odbył się także turniej “MATEMATYKA NA LUZIE” dla klas 5. i 6. Brały w nim udział grupy 2-3 osobowe z różnych klas. W pierwszej części turnieju zespoły rozwiązywały na komputerach quiz z zagadkami logicznymi. Mogły w nim zdobyć maksymalnie 9 punktów. W drugiej części zmagań przedstawiciele każdej z grup wybierali numer zadania spośród wyświetlanych za pomocą projektora. W ciągu minuty zespoły musiały udzielić odpowiedzi na wcześniej przygotowanych karteczkach. Po każdym zadaniu karteczki były zbierane i punktowane. Za każde poprawnie wykonane polecenie drużyny otrzymywały 1 punkt. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, nawet tymi najbardziej podchwytliwymi. Wykazały się dużą wiedzą i zdolnościami.

   A oto wyniki turnieju:

I miejsce: klasa 6b
II miejsce: klasa 5b
III miejsce: klasa 6c i 6a
IV miejsce: klasa 5a

   Gratulujemy wyników wszystkim drużynom.

Małgorzata Stefaniak i Edyta Pawlus

fot. Edyta Pawlus i Małgorzata Stefaniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content