- Zajęcia dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy – prowadząca p. Iwona Szczuka.
- Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji – prowadząca p. A. Kochanowicz.
- Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych – prowadząca p. H. Kryszewska.
- Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych humanistycznie – prowadząca p. H. Pietrzak.
- Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych z uwzględnieniem nauk matematycznych – prowadząca p. G. Ćwikła.
Uczniowie mieli okazję, dzięki stosowanym przez prowadzących metodom czynnościowym, działać bawiąc się w małych grupach, uczestniczyć w grach zespołowych, „smakując” prawdziwej i zdrowej rywalizacji, ucząc się współpracy i owocnego współdziałania.
Uzdolnienia matematyczne czy humanistyczne to nie tylko szkoła i lekcja. One manifestują się u najmłodszych dzieci właśnie w czasie zabaw, konkursów czy imprez. Dlatego w czasie zajęć, poza lekcją, dzieci uzdolnione miały okazję i możliwość zadawania dużej ilości pytań, mogły chwalić się wiedzą i umiejętnościami, rozwiązywać zadania zupełnie innym sposobem niż w podręczniku. Właśnie w taki sposób manifestowały, nazywały, a często jeszcze odkrywały swoje uzdolnienia.
Dzieci z trudnościami w nauce mogły działać w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem, korygować swoje wiadomości i umiejętności, a także cieszyć się z każdego, najmniejszego sukcesu, umacniając wiarę we własne możliwości.
Tego typu zajęcia były ciekawym, a jednocześnie skutecznym pomysłem na edukację uczniów klas I-III.
Honorata Kryszewska, Iwona Szczuka, Aneta Kochanowicz,
Halina Kulbida-Pietrzak, Grażyna Ćwikła