Wycieczka do Parku Mużakowskiego

   Dnia 16.10.12 r. wybraliśmy się wraz z kl. 2c i panią wicedyrektor do Parku Mużakowskiego w Łęknicy i Bad Muskau . Na miejscu Czekał na nas pan przewodnik Mirek . Gdy doszła do nas pani Marysia ze swoimi podopiecznymi, wyruszyliśmy na spacer. Po drodze oglądaliśmy przechodząc przez podwójny most i Nysę Łużycką : metasekwoje, platany, cypryśnik błotny, tulipanowiec, cisy i kasztanowiec drobno-kwiatowy. Podziwialiśmy też rozłożysty buk płaczący. Wszystkie te okazy zostały sprowadzone z całego świata przez ówczesnego księcia Hermana Püklera. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i jazdą bryczką. Zadowoleni wróciliśmy do Żar.
Uczniowie klasy 2b
fot. Halina Kulbida-Pietrzak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content