Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole

   Maskotki z różnych zakątków świata odwiedzają naszą szkołę. Ostatnim gościem był Brumi, miś z Węgier. Przyjechał do nas z prezentami i uczył dzieci na lekcjach angielskiego, pokazując swój rodzinny kraj, podobieństwa i różnice kulturowe. Dzieci mogły odszukać Węgry na mapie, dowiedzieć się ciekawych informacji o tym miejscu, a nawet ułożyć puzzle przedstawiające miejscowość misia – Pecs. Dzięki dziennikowi podróży maskotki dzieci mogły na chwilę przenieść się do tego państwa, oglądając zdjęcia i czytając listy z zagranicy. Wizyta maskotki zachęciła nas do wymyślania ciekawych projektów w języku angielskim, np. dzieci z młodszych klas wykonały projekty plastyczne, które posłużyły do stworzenia książeczki interaktywnej. Uczniowie klas czwartych nagrali wywiad z misiem w języku angielskim. Kolejną inicjatywą uczniów było nagranie informacji o tym, co miś lubi, a czego nie, tworząc zagadkę, którą wysłaliśmy kolegom z zagranicy. W ten sposób realizujemy treści programowe w ciekawej i motywującej dla uczniów formie. Projekty znajdują się na blogu językowym kidblog.org/Klasaa i stronie projektu http://twinspace.etwinning.net/670/home.
nauczycielka j. angielskiego
Izabela Mielniczek 

Wywiad z misiem


Jaki jest sekret misia? – zagadki dla kolegów z zagranicy:

FOTORELACJA

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content