UDZIAŁ W III LUBUSKIM SEJMIKU DZIECIĘCYM

   W Dniu Dziecka, 1 czerwca 2015 roku, troje uczniów naszej Szkoły pod opieką p. Iwony Szczuki miało niepowtarzalną okazję wziąć udział w obradach III Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego. To przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów XXV-lecia istnienia Samorządu Terytorialnego w Polsce. Celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu oraz sposobów korzystania z funduszy unijnych. Byliśmy jedną z dwóch szkół losowo wybranych do reprezentowania powiatu żarskiego. W obradach udział wzięli uczniowie klas szóstych: Emilia Żelazek 6b, Klaudia Mazurek 6c oraz Kacper Ćwiertnia 6a. Było to ciekawe i inspirujące wydarzenie, które umożliwiło naszym uczniom poszerzenie wiedzy, a także spróbowanie własnych sił w wystąpieniach publicznych. Obrady prowadził przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz, który nie tylko pilnował porządku obrad i udzielał głosu, ale także przybliżył pracę Sejmiku Województwa Lubuskiego. Jedną z naczelnych zasad, które obowiązywały w czasie obrad był …. uśmiech. Potem dzieci miały okazję wysłuchać wystąpienia pani marszałek Elżbiety Anny Polak, która złożyła najlepsze życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta i życzyła im owocnych obrad. Młodzi radni podczas obrad klubowych zastanawiali się, jak skutecznie wypromować Lubuskie. Ich zadaniem było wymyślenie hasła promocyjnego oraz przygotowanie jego uzasadnienia. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy miejsca, w którym powstają uchwały warunkujące rozwój regionu miały także okazję w formie wniosków i interpelacji zwrócić uwagę na pilne potrzeby w swoich powiatach. Podczas drugiej części obrad młodzi radni wzięli udział w quizie wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Krótka podróż po Europie”. W wyborze uczestników do quizu pomagał Syriusz – maskotka Unii Europejskiej.
   Zapraszamy do zaglądania na stronę internetową www.lubuskie.pl, gdzie można znaleźć różne ciekawe informacje na temat naszego województwa, a także pełną relację i galerię zdjęć z III Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego.
Iwona Szczuka

fot. Iwona Szczuka

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content