Sukces na XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016

   W sobotę, 24 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016. Na ten odbywający się co dwa lata konkurs wpłynęło 260 ekslibrisów 231 autorów z Polski a także z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Tajwanu.

   Z naszej szkoły wysłanych zostało 14 grafik ekslibrisowych wykonanych przez dzieci w wieku do 10 lat (grupa I) i dzieci od 11 – 15 lat (grupa II). Wszystkie prace znalazły się na wystawie, a wśród nich ekslibris Nicole Rudnickiej z kl. IIId zdobył wyróżnienie. Pomimo dnia wolnego od nauki (sobota) na uroczysty wernisaż przyszli zarówno aktualni uczniowie z rodzicami, jak i absolwenci naszej szkoły – gimnazjaliści.

   Tegoroczne, XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016 zbiegło się z 1050-tą rocznicą chrztu Polski, 500-ną rocznicą powstania pierwszego polskiego ekslibrisu w technice drzeworytu i 30-tą rocznicą od utworzenie pierwszego ekslibrisu techniką komputerową.

   Wobec tak znaczących jubileuszy sukces Nicole na tegorocznym Biennale nabiera jeszcze większego znaczenia.

Andrzej Woźniak

fot. Krzysztof Cymach

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content