Sukces na XIV Biennale Ekslibrisu

   W Miejskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięte zostało XIV Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży – Żary 2012. Wernisaż uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, zaproszeni goście z Polski i z zagranicy, rodzice dzieci, sponsorzy nagród… Na konkurs napłynęło 370 grafik ekslibrisowych wykonanych przez 289 autorów pochodzących z 15 krajów świata. Z naszej szkoły przesłanych zostało 25 ekslibrisów, z czego na wystawę pokonkursową jurorzy pod przewodnictwem p. Jana Tyry zakwalifikowali 16 prac. Najlepiej wypadli autorzy ekslibrisów w wieku do lat 10:
 

– Inga Towpik, lat 8, zdobyła II nagrodę za „Ex Libris Towpik Inga”, gipsoryt
– Hanna Gregorczyk, lat 8, zdobyła III nagrodę za „Ex Libris Hania G.”, papieroryt
– Amelia Janiak, lat 8, zdobyła III nagrodę za „Ex Libris Amelka Janiak”, gipsoryt
– Jakub Góra, lat 10,uzyskał wyróżnienie za „Ex Libris Kuba G.”, gipsoryt

W drugiej, mniej oficjalnej części wernisażu dzieci mogły się poczęstować rarytasami przygotowanymi przez panie bibliotekarki, wymienić poglądy z rówieśnikami – autorami innych prac, przyjrzeć się nagrodom…

Prace naszych uczniów znalazły się pośród 204 innych ekslibrisów i dzięki staraniom pracowników biblioteki miejskiej utworzyły piękną wystawę, którą można oglądać w okresie: 21.09.2012 – 30.11.2012 w dniach i godzinach otwarcia biblioteki. A zobaczyć naprawdę warto!…

Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content