Lekcja plastyki na śniegu

   Śnieg – opad tak wyczekiwany na zimową przerwę świąteczną oraz ferie – jest także świetnym materiałem plastycznym. Zaraz po spadnięciu całą okolicę barwi na biało, a przy odpowiedniej temperaturze daje się łatwo lepić i formować. Obydwa te warunki spełniał w południe 20 stycznia 2015 roku. Tego dnia klasa 6c na lekcję plastyki wyszła w plener, dokładnie na plac apelowy przed szkołę. Temat brzmiał: „Rzeźba w śniegu – forma otwarta”.
   Założyliśmy następujące cele:
  • kształcenie wyobraźni plastycznej poprzez formowanie przestrzenne,
  • integracja zespołu klasowego
  • popularyzowanie ruchu na świeżym powietrzu
   Poniższe zdjęcia pokazują, że cele zostały osiągnięte. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i ogromnym zaangażowaniem. Lekcja zakończyła się przytuleniem do wspólnie ulepionego bałwana i pamiątkowym zdjęciem: bezcenną pamiątką na upalne wakacje…
Andrzej Woźniak

fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content