Kolorowy Tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach w dniach od 18-22 kwietnia obchodzono Kolorowy Tydzień. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem.

Poniedziałek – kolor żółty „Dzień Słońca”.
Wtorek – kolor biały „Jak zdrowo żyć?”
Środa – kolor niebieski „Dbamy o czystą wodę”.
Czwartek – kolor czerwony „Stop wypalaniu traw!”
Piątek – kolor zielony „Ziemia, naszym domem”.

   W dniach ekologicznych uczniowie wykonali plakaty, prace plastyczne, mówili o energii odnawialnej, o zdrowym odżywianiu, sporządzali koktajle z owoców i warzyw, siali warzywa i sadzili kwiaty. Były przedstawienia, wiersze i piosenki. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był Kolorowy Korowód ulicami miasta oraz Międzyszkolny Turniej „Chrońmy Ziemię”. Uczniowie naszej szkoły zwrócili uwagę społeczności lokalnej na problemy środowiska i zademonstrowali jej związek z przyrodą. Podejmowane każdego roku akcje przekonują nas o tym, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka.

Z ekologicznym pozdrowieniem
Honorata Kryszewska- wicedyrektor

Pani Burmistrz!
   Tradycyjnie, jak co roku, nasza Szkoła uczestniczy w obchodach Kolorowego Tygodnia. Tydzień Ekologiczny odbywa się w dniach od 18-22 kwietnia 2016 r.

Każdy dzień tygodnia przebiega pod innym hasłem i kolorem.
Poniedziałek – kolor żółty DZIEŃ SŁOŃCA.
Wtorek – kolor biały JAK ZDROWO ŻYĆ?
Środa – kolor niebieski – DBAMY O CZYSTĄ WODĘ!
Czwartek – kolor czerwony – STOP WYPALANIU TRAW!
Piątek – kolor zielony - ZIEMIA, NASZYM DOMEM.

   W pierwszym, żółtym DNIU SŁOŃCA szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca – za oknem, ale również za sprawą żółtych kapeluszy, opasek, uśmiechów i przepięknych żonkili, które posadziliśmy jesienią. Teraz cieszyły nasze oko. Tego dnia też prowadziliśmy akcję charytatywną dla Hospicjum w Żarach i wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „Pola Nadziei”. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć film na temat energii odnawialnej.

   Drugiego dnia biały kolor zapowiadał „Jak zdrowo żyć!” W tym dniu sporządzaliśmy pyszne, owocowe koktajle i wykonaliśmy prace plastyczne „Wiem, co jem”.

   Trzeci dzień był kolorem niebieskim. Wykonaliśmy plakaty i wystawę obrazującą życie zwierząt i roślin żyjących w czystych wodach.

   Czwarty dzień to dzień czerwony. Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Stop wypalaniu traw!” W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problemy środowiska, a KOLOROWYM KOROWODEM zademonstrować nasze działania ekologiczne.

   Piątek to kolor zielony, ubrany w hasło „ZIEMIA, NASZYM DOMEM”. Podsumowaniem Kolorowego Tygodnia był Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Chrońmy Ziemię” oraz prezentacja wszystkich podjętych przez nas działań.

Podejmowane każdego roku akcje przekonują nas o tym, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka!

Fotorelacja

alt

fot. Honorata Kryszewska

Relacja Telewizji Regionalnej


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content