Kółko filmowe – spotkanie trzynaste i czternaste

   W czwartek i piątek, 15 i 16 grudnia 2016 r. odbyły się kolejne spotkania koła filmowego. Wciąż podążamy tropem ekranizacji lektur szkolnym, tym razem obejrzeliśmy Przygody Tomka Sawyera w reż. Hermine Huntgeburth oraz Tajemniczy ogród w reż. Agnieszki Holland.
   Przygody Tomka – a przynajmniej film – nie spodobały się zebranym. To przykład na to, że niekiedy lepiej jest tylko czytać i nie przenosić tekstu literackiego na szklany ekran.
   O wiele lepiej młodzi kinomani przyjęli Tajemniczy ogród. Nieznośna Mary, skrzywdzony Colin, zdrowi i niezwykle sympatyczni Marta i jej brat Dickon – we wstępie do zajęć starałem się wyjaśnić, że często jesteśmy jak ten zaniedbany ogród, który należy, dzięki ciężkiej pracy, pielęgnować. Ileż to razy byliśmy jak Mary: kaprysiliśmy, poniżaliśmy, chcieliśmy rządzić. Być może też robiono nam to, co Colinowi: nie pozwalano nam wychodzić na dwór, bawić się, rozwijać pod pozorem zagrożeń. Zebrani ucieszyli się, że bohaterowie mogli zacząć żyć, że ojciec chłopca zrozumiał swój błąd. Nie było to proste, śmierć żony, czy w ogóle śmierć kogoś bliskiego, potrafią wytrącić z równowagi.
   Tradycyjnie Emilka z 5a namalowała nam coś na tablicy.
   Fotosy z filmu – z zasobów Internetu.
   W środę, 21 grudnia, ostatni seans w tym roku kalendarzowym – Opowieść wigilijna w reż. Roberta Zemeckisa.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content