SP1 Wydarzenia sobota, 22 stycznia 2022
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Inauguracja roku szkolnego 2013-2014

   Rzeczywiście, niejaki Henio załatwił nam wszystkim, że nie musieliśmy iść do szkoły 1 września. Miło z jego strony, nieprawdaż? Spotkaliśmy się za to w poniedziałek, 2 września o godzinie 9 na placu apelowym przed naszą piękną, zieloną i otoczoną zielenią, szkołą.

   Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przybyli goście z Urzędu Miasta w Żarach: p. Edward Łyba, wiceburmistrz oraz p. Elżbieta Maj, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej. Przywitali oni rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, po czym pan Łyba przedstawił zgromadzonym nowego dyrektora szkoły, p. Agnieszkę Ropską. Pani Dyrektor także przywitała zebranych, a w swoim wystąpieniu wyraziła nadzieję, iż Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina będzie dla wszystkich drugim domem.

   Przywitano również uczniów klas pierwszych, którzy – podobnie jak my jakiś czas temu – nieco się obawiają tego, co nowe, czyli szkoły, lekcji, korytarzy, hałasu i wielu innych spraw. Nauczyciele oraz brać uczniowska nie pozwolą jednak, aby źle się czuli w jej murach. Za miesiąc nie będą pamiętać o niepokoju związanym z rozpoczęciem nauki w podstawówce!

   Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

   Możemy się założyć, iż niejeden nauczyciel pomyślał w czasie apelu o byłych szóstoklasistach. Nie ma ich już z nami, taki jest bieg rzeczy na tym świecie. Są nowe klasy szóste, są uczniowie klas pierwszych. To piękne, że możemy obserwować rozwój młodych ludzi, obserwować, jak przychodzą i odchodzą, choć niewątpliwie budzi to także smutek w nas samych.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
 
STOPKA