SP1 Rok Chopinowski sobota, 22 stycznia 2022
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Inauguracja roku szkolnego 2010 - 2011

Drodzy Uczniowie!


   Czas płynie nieubłaganie. Dwa miesiące wakacyjne, upalny lipiec i kapryśmy sierpień, odeszły bezpowrotnie. Zostały z nami jednak wspomnienia z rozlicznych wojaży, niezapomniane chwile spędzone na przydomowym podwórku, nowe znajomości i przyjaźnie, które mogą przetrwać całe życie. Zostały z nami także uśmiechy, uściski dłoni, radosne oczy towarzyszy wakacyjnych przygód, zapachy miejsc, kształty chmur, kolory nieba, morza, lasów, kwiatów, gór i trzepaka, na którym wywijaliśmy najbardziej skomplikowane akrobacje.
   W środę, pierwszego września o godzinie 10.00 zebraliśmy się przed szkołą, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2010/2011. Pani Dyrektor, dr Ewa Krauze-Michalska przywitała uczniów i ich rodziców, szacowne grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły.
   Czeka nas dziesięć miesięcy rzetelnej pracy. Wykorzystajcie ten czas na zdobywanie i pogłębianie wiedzy, na rozwijanie własnych zainteresowań. Zaangażujcie się w życie szkoły, tak aby była ona dla nas wszystkich drugim domem. Nasz wzrok kierujemy w sposób szczególny w stronę pierwszoklasistów – rozpoczynają oni swoją przygodę z nauką. Oby czas szkolnych zmagań przyniósł im dużo radości i satysfakcji. Spoglądamy także w stronę szóstoklasistów – niechaj ostatni rok nauki obfituje w sukcesy i zaowocuje bardzo dobrymi wynikami na Sprawdzianie! Czekamy również, jak co roku, na Wasze prace: opowiadania, wiersze, rysunki, komiksy, które, jeśli pozwolicie, zamieścimy na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy także do ożywionej współpracy z gazetką szkolną. Zmienia ona swoją nazwę: „W szkolnym rytmie” zastępuje nowy „Puls Jedynki”.
   Z okazji rozpoczętego roku szkolnego 2010/2011 wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom życzymy powodzenia i dużo zdrowia. Oby ten rok był spokojny i uśmiechnięty. Życzymy Wam wytrwałości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz spełnienia wszelkich marzeń.
  Do życzeń dołączamy okruch poezji,
Ryszard Żarowski 
Wrzesień 

Wrzesień - wrzosem zakwitł las 
jesień - melancholii czas 
z paletą farb przywiał wiatr 
zaplamił cały park 
bolą oczy od tych wszystkich barw 

zrudział mchem porosły pień 
jesień - coraz krótszy każdy dzień 
przyszedłem nasycić wzrok 
nim spadną liście z drzew 
nim umilknie całkiem ptaków śpiew 

zanim spadnie śnieg 
nim oblepi wszystko śnieg 
leśnym duktem bezszelestnie 
idzie jesień pełna barw 
ma woalkę z mgieł 
i z babiego lata tren 
w zamyśleniu przechodzi 
zwiewna jak z ognisk dym 


Administratorzy
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
1 września 2010 (środa) o godz. 10.00

(kliknij zdjęcie)

fot. Cezary Sułkowski i Piotr Pałac

 
STOPKA