Europa da się lubić – poznajemy najciekawsze kraje europejskie

   Dnia 13.05.2013 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Młodzież klas ponadgimnazjalnych przygotowała dla pierwszoklasistów warsztaty na temat Unii Europejskiej. Lekcja prowadzona przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli ZSE była zgodna z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej i dotyczyła obecnie realizowanych w klasach pierwszych treści. Przygotowany program artystyczny zawierał ciekawostki o wybranych krajach Unii Europejskiej. Wiedza została przekazana dzieciom w bardzo interesujący sposób, za pomocą różnorodnych metod aktywizujących. Były to: prezentacja multimedialna z charakterystycznymi zabytkami, ciekawostkami i potrawami danych krajów, pogadanka, zabawa, a wszystko to w oprawie muzycznej. Niespodzianką dla dzieci było, spotkanie z Pippi Langstrumpf najsilniejszą dziewczynką na świecie, która przybyła rozdając cukierki.
Tego typu zajęcia, przygotowane przez Szkolny Klub Europejski ZSE odbyły się już po raz drugi i cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i wśród dzieci.
Monika Majerska
fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content