SP1 Wydarzenia wtorek, 04 sierpnia 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START


 
Logo Librus


 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 9490226
Zakończenie klas trzecich i bal klas szóstych PDF Drukuj Email

Za Wami I etap kształcenia

   Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach pożegnali swoich wychowawców i zakończyli pierwszy etap edukacji. Przed nimi kolejny. Uroczystość zakończenia klas trzecich uświetnił polonez w wykonaniu uczniów, wiersze, piosenki oraz podziękowania dla dyrekcji szkoły i nauczycieli wychowawców. Rodzice otrzymali dyplomy podziękowania.
   Trzecioklasiści brali udział w konkursach międzyszkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając nagrody i wyróżnienia, a niektórzy tytuł laureata konkursu. W maju uczniowie przystąpiły do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów. Celem było sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności po pierwszym etapie kształcenia. Wynik jaki osiągnęli uczniowie to 34,22 punktów na 45 punktów możliwych, co daje bardzo wysoki poziom. Nasza szkoła uzyskała wynik powyżej średniej województwa i kraju!
   Wszystkim uczniom i nauczycielom gratuluję wspaniałych wyników!
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska
fot. Honorata Kryszewska


To był piękny bal

   W piątek, 22 czerwca, nasza szkoła zamieniła się w piękny pałac, w którym odbył się bal jak z bajki. Uczennice klas szóstych ubrane we wspaniałe suknie, chłopcy w garniturach, podniosły nastrój, radość i smutek. Dlaczego radość? Bo kończy się, wcale niełatwy, czas zmagań w szkole podstawowej, zbliża się upragniony koniec szkoły, zbliżają się wakacje. Dlaczego smutek? Bo we wrześniu nie będzie dobrze znanych murów szkoły, nauczycieli, dawnych zespołów klasowych…
   O godzinie 16.30 Pani Dyrektor dała znak do poloneza. Cztery klasy szóste, pełne dostojeństwa i wdzięku, szły tanecznym krokiem w rytm pięknej muzyki po placu apelowym przed szkołą. Pomyśleliśmy wówczas o figurze koła, symbolu przemijania, początku i końca. Uczniowie, tworząc owe koło, wpisali się - choć sami nie są jeszcze tego świadomi - w odwieczną grę losu. Nie ma pustki w naturze, ktoś odchodzi, ktoś przychodzi, pozostają jedynie piękne wspomnienia, które trzeba pielęgnować i przechowywać jak najdroższe skarby.
   Po polonezie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie zaprezentowano bogaty program artystyczny. Były przemówienia, piosenki, był pokaz tańca towarzyskiego, wysłuchano dwóch utworów wiolonczelowych, recytowano wiersze. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za trud włożony w sześcioletnią edukację dzieci, podziękowała także szóstoklasistom, którzy bardzo dobrze spisali się podczas sprawdzianu oraz ich rodzicom. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele-wychowawcy klas otrzymali kwiaty. Dziękowali także rodzice – oni sami wiedzą, ile wysiłku kosztuje edukacja i wychowywanie ich dzieci.
   A po części oficjalnej… DJ, muza i szalone tańce na stołówce szkolnej. Ten rok był wyjątkowy. Chłopcy nie podpierali ścian, wszyscy, bez wyjątku, dobrze się bawili. Poszła też fama, iż jeden z nauczycieli śpiewał Baby Justina Biebera ;-)
Cezary Sułkowski, Piotr Pałac
 
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski