SP1 Wydarzenia wtorek, 04 sierpnia 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START


 
Logo Librus


 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 9490033
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email

   W piątek, 29 czerwca, o godzinie 10 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2011/2012. Pogoda dopisała! Wszyscy: nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice przyszli, aby wspólnie, jeszcze raz, spojrzeć wstecz, wspomnieć trud włożony w nauczanie.
   Pani Dyrektor przywitała zgromadzonych i, podobnie jak na niedawnym balu, dała klasom szóstym znak do poloneza. To były ich ostatnie chwile w murach szkoły. Tym tańcem żegnali pedagogów, klasy, ławki, tablice, korytarze, radości i smutki minionych sześciu lat. Odczytano i wyróżniono uczniów wzorowych, nagrodzono sportowców, wręczono nagrody książkowe wzorowym uczniom klas szóstych - pozostali otrzymali je w klasach. Nauczyciele-wychowawcy tegorocznych absolwentów wręczyli im świadectwa. Następnie zaprezentowano wspaniały program artystyczny. Pierwszoklasiści tańczyli z kolorowymi parasolkami i, trzeba przyznać, wszyscy marzyli w tej chwili o deszczu lub kawałku cienia.
   Jak co roku, coś się kończy i coś się zaczyna. Po apelu klasy szóste zaniosły świadectwa do wybranych przez siebie gimnazjów, klasy piąte stały się najstarsze, klasy trzecie są czwartymi, a przedszkolaki mogą już o sobie, nieoficjalnie, mówić: jesteśmy uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej.
   Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Nabierajmy sił, śmiejmy się i radujmy! Zostawmy komputery i telewizory w spokoju, jak najdłużej przebywajmy na świeżym powietrzu. Zwiedzajmy, pływajmy, wspinajmy się, pedałujmy, wiosłujmy, róbmy wszystko, aby powrócić we wrześniu w pełni sił!
Cezary Sułkowski, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski