SP1 Nasze osiągnięcia środa, 20 października 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11109109

-------------------------------------

 BHP



Rok szkolny 2015 - 2016


   Poziom wojewódzki

Klasa 1a
Anna Kondratowicz – laureatka konkursu ZUCH; nagroda w konkursie „Pan Sprzątalski”
Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary
Weronika Zawadzka – laureatka konkursu ZUCH
Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 1b
Milena Kostecka, Hanna Jans, Zuzanna Strochalska, Maja Ruczkowska – nagroda i dyplom laureata konkursu ZUCH
Hanna Jans - uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary
Damian Henke – II miejsce w konkursie – logo Żar - Nagroda Burmistrza

Klasa 1c
Maria Bodnar – I miejsce w grupie juniorek do lat 8 w szachach w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego

Klasa 1d
Kamil Tomaszewski – Mistrzostwa Polski w szachach do lat 7

Klasa 1f
Lena Kabin – Laureatka w konkursie ZUCH; Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary
Gabriela Słobodzian –laureatka w konkursie ZUCH; Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary
Igor Potęga, Janina Zaborowska, Natalia Przybylska - nagrody w konkursie „Pan Sprzątalski”;

Klasa 2f
Bartosz Kucz – laureat konkursu ZUCH z języka angielskiego
Uczeń nominowany do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 3a
Mateusz Pasławski - laureat konkursu ZUCH z języka angielskiego; wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „ Kangur Matematyczny”;
Adam Sobczak - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „ Kangur Matematyczny”

Klasa 3c
Zuzanna Nowacka – wyróżnienie w konkursie „Logiczne myślenie”; finalista II etapu konkursu „Z poprawną polszczyzną”; laureatka konkursu ZUCH z języka angielskiego Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 4a
Milena Wójtowicz – Laureatka w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej WIELKIE BAŁAKANIE
Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 5a
Marcin Jung - Mistrz Polski dwunastolatków w biegu na 60 m - Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych; Powołanie do reprezentacji Polski - 26.06.2016 r. Łowicz; I miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – bieg na 60m; II miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – sztafeta chłopców 4×100 m ; I miejsce w Halowym Noworocznym Mityngu Lekkoatletycznym – bieg na 30 m; I miejsce w biegu na 60 m – Czwartki Lekkoatletyczne; I miejsce w rzucie piłeczką palantową – Czwartki Lekkoatletyczne
Uczeń nominowany do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 5b
Anna Drapała – finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego; finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”; II miejsce w Lubuskim Konkursie Literackim
Paweł Hirsch - II miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – sztafeta chłopców 4×100 m ; I miejsce w biegu na 1000 m – Czwartki Lekkoatletyczne; I miejsce w skoku wzwyż – Czwartki Lekkoatletyczne
Uczeń nominowany do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 6a
Julia Niedzielan – finalistka XXIII OMKK „Poznajemy Ojcowiznę”;
Aleksandra Urban, Jan Czahajda, Maciej Onuchowski – III miejsce w XLIV OMTTK PTTK
Maciej Onuchowski - I miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców – Powiatowa Olimpiada Młodzieży; I miejsce w piłce Nożnej Chłopców - Powiatowa Olimpiada Młodzieży; I miejsce w biegu na 600 m - Powiatowa Olimpiada Młodzieży; II miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży - bieg na 600 m; II miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – sztafeta chłopców 4×100 m; III miejsce w Piłce Nożnej Chłopców – Półfinał Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży; III miejsce Miting Lekkoatletyczny
Uczeń nominowany do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 6b
Inez Kabin – finalistka Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa;
Hubert Zakrzewski - II miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – sztafeta chłopców 4×100 m; I miejsce w zawodach zapaśniczych Międzyszkolnej Ligi Zapaśniczej; III miejsce w zawodach Międzywojewódzkiej Ligi Młodzików w zapasach; III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w ramach Ogólnopolskiej Ligii Młodzików
Uczeń nominowany do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 6c
Julia Danielczyk – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym BAZGROŁ 2016 pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka – uczennica napisała opowiadanie konkursowe wspólnie z rodzicem;
Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary


Poziom rejonowy

Klasa 1a
Dominika Dembek – I nagroda w konkursie „Żary za 1000 lat”,
Kacper Jagiełło – wyróżnienie w konkursie „Żary za 1000 lat”,
Weronika Zawadzka, Błażej Dziewiński – wyróżnienie w konkursie „Park moich marzeń”,
Kacper Jagiełło – wyróżnienie w konkursie „W trosce o nasze bezpieczeństwo” Klasa 1b Joanna Uchman – wyróżnienie w konkursie „Żary za 1000 lat”, I nagroda w konkursie KARASANTON i wyróżnienie

Klasa 1c – wyróżnienie w konkursie „Pan Sprzątalski”, wyróżnieni w konkursie „Żary bezpieczne miasto”,
Roksana Stasiak - wyróżnienie w konkursie „Park moich marzeń”,
Zofia Krawczyk – nagroda w kategorii Grafiki „Żary za 1000 lat”

Klasa 1d
Emilia Lipa, Jakub Lenk - nagroda w konkursie „Park moich marzeń”,
Hanna Hasiuk - nagroda w konkursie „Żary bezpieczne miasto”,
Emilia Lipa - nagroda w konkursie „Żary za 1000 lat”,
Kamil Tomaszewski – Mistrzostwa Powiatu Żarskiego do lat 7 w szachach

Klasa 1e
Kryspin Firmanty, Milena Węgrzyn, Zalewski Dawid - wyróżnienia w konkursie „Park moich marzeń”,
Nina Bondos, Nadia Micinowska, Kryspin Sobczak - wyróżnienia w konkursie „Żary bezpieczne miasto”,
Mateusz Ognik, Dawid Zalewski - „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Klasa 1f
Igor Potęga, Gabriela Słobodzian, Mariusz Wieczyński – Maćków, Nataila Przybylska – wyróżnienie w konkursie „Park moich marzeń”;
Janina Zaborowska, Igor Potęga, Natalia Przybylska – nagrody w konkursie „Pan Sprzątalski”;
Lena Kabin, Gabriela Słobodzian – laureaci w „Konkursie Zuch”

Klasa 2b
Marlena Wójtowicz – Laureatka w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej WIELKIE BAŁAKANIE; Laureatka II Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Żary 20016 r.
Uczennica nominowana do Nagrody Burmistrza Miasta Żary

Klasa 2e
Filip Flaga – I miejsce w Konkursie o Złote Pióro

Klasa 2g
Kinga Kozak – II miejsce w Konkursie o Złote Pióro

Klasa 3a
Marta Chyl – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”

Klasa 3b
Klaudia Stańczyk – wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim,
Emilia Kalkowska – II miejsce w zawodach pływackich (sztafeta),
Klaudia Stańczyk, Jakub Gardeszewski – III miejsce w konkursie „Złota Nuta” Klasa 4a Joanna Karczyńska – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”,
Milena Wójtowicz – Laureatka w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej WIELKIE BAŁAKANIE; wyróżnienie w II Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej, Lubsko 2016; wyróżnienie w prezentacjach powiatowych na Lubuskim Festiwalu piosenki; wyróżnienie w II Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Żary 2016 r.

Klasa 4b
Rainer Czepiński – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”,
Alan Francuz – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”

Klasa 4c
Paweł Grześkowiak – III miejsce OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

Klasa 5b
Amelia Janiak – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”,
Inga Towpik – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”

Klasa 6b
Paweł Bojakowski – wyróżnienie w konkursie „Żary za 1000 lat”,
Zuzanna Siera – nagroda w kategorii grafiki „Żary za 1000 lat”

Klasa 6c
Kinga Kuczek – I miejsce w konkursie plastycznym „Magnes dla Żar”


Poziom szkolny/międzyszkolny

Klasa 1a
Błażej Dziewiński – wyróżnienie w konkursie „Moja pierwsza książka”;
Milena Kozińska – I miejsce w konkursie kaligraficznym klas pierwszych

Klasa 1b
Hanna Jans – wyróżnienie w konkursie „Pola nadziei”, wyróżnienie w konkursie ŻDK „Od wschodu do zachodu słońca”

Klasa 1d
Miłosz Dembski, Mikołaj Tomczak, Emilia Lipa, Jakub Lenk – wyróżnienie w konkursie „Moja pierwsza książka”

Klasa 1e
Kuba Musielski – 1 miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim – występ w Lunie;
Nina Bondos, Nadia Micinowska, Dawid Zalewski, Kryspin Sobczak – wyróżnienie w konkursie „Żary bezpieczne miasto”

Klasa 2b – 3. miejsce w turnieju międzyszkolnym „Ja, Polak, Europejczyk”

Klasa 3b
Klaudia Stańczyk – I miejsce w konkursie recytatorskim,
Maja Harasim - II miejsce w konkursie recytatorskim;
Emilia Kalkowska – I miejsce w konkursie o Chopinie, I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym klas III;
Nina Mandziej – III miejsce w konkursie o Chopinie;
Natan Kozioł – II miejsce w turnieju warcabowym

Klasa 3c
Zuzanna Nowacka, Zuzanna Stachów – I miejsce w Turnieju Ekologicznym;
Zuzanna Nowacka, Julia Polis, Emilia Jóźwiak, Zuzanna Stachów, Katarzyna Tomczyk – wyróżnienie w konkursie ”Złota nutka”;
Zuzanna Stachów – II miejsce w konkursie o Chopinie

Klasa 4a
Milena Wójtowicz, Ksawery Błaszczuk – I miejsce w konkursie o Chopinie dla klas IV

Klasa 4b
Martyna Góra – I miejsce, Kornelia Kostecka - II miejsce, Julia Pietrusiak – III miejsce – w konkursie „Hot Spot Master dla klas IV

Klasa 4c
Kacper Reczyński – III miejsce w międzyszkolnym konkursie pływackim,
Paweł Grześkowiak, Paweł Stankiewicz – I miejsce w konkursie „Żary na przestrzeni wieków”

Klasa 5b
Fabian Brzozowski – III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Pięknego Czytania Paweł Hirsch - I miejsce w biegu na 300 m – Czwartki Lekkoatletyczne;

Klasa 6a
Aleksandra Urban – II miejsce, Kinga Dowjat – III miejsce w Międzyszkolnym konkursie historycznym „Wiem wszystko o moim mieście”

Klasa 6b
Inez Kabin – I miejsce w Międzyszkolnym konkursie frazeologicznym „W krainie ukrytych znaczeń”

Klasa 6c
Julia Danielczyk – I miejsce w Międzyszkolnym konkursie frazeologicznym „W krainie ukrytych znaczeń”

   Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie dzieci do konkursów!
Dyrektor szkoły
Agnieszka Ropska
Wicedyrektorzy
Honorata Kryszewska
Edyta Talarowska


fot. Piotr Pałac


 
STOPKA