SP1 Wydarzenia wtorek, 04 sierpnia 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START


 
Logo Librus


 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 9490114
Tydzień ekologiczny PDF Drukuj Email

   W dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się Dni Ekologiczne pod hasłem: „Czyste i zdrowe środowisko”.

   Uczniowie klas I–II pracowali nad tym „Jak zostać ekologiem”? Były lekcje poświęcone temu zagadnieniu, wykonywali plakaty dotyczące segregacji śmieci, zachowania się wobec roślin i zwierząt. Dzieci uszyły również torby ekologiczne z odpadów, które będą wykorzystywane na zakupy.

   Natomiast uczniowie klas III pracowali pod hasłem: „Jak powstaje las”? Odbyło się spotkanie z leśniczym, wycieczka do pobliskiego lasu i rozpoznawanie drzew. Temu towarzyszył konkurs plastyczny pt. „Jakie to drzewa”? Dzieci także zrobiły kanapki wiosenne, którymi częstowały całą społeczność szkolną, aby podkreślić jak ważne jest zdrowe odżywianie.

   W tygodniu ekologicznym obowiązywały kolory:
  • poniedziałek kolor brązowy,
  • wtorek kolor żółty,
  • środa kolor zielony,
  • czwartek kolor czerwony,
  • piątek obowiązywały kolory z tygodnia.

   Ciekawym elementem było zaprezentowanie przez uczniów konturów kuli ziemskiej na znak, że obowiązkiem każdego z nas jest czyste i zdrowe środowisko!

   Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym uczniowie zaprezentowali przedstawienia, wiersze i piosenki. Wręczone zostały nagrody dla każdej klasy. W holu szkoły zostały wystawione prace plastyczne uczniów. Była Telewizja i "Gazeta Regionalna".

   Dziękuję nauczycielom i uczniom za ciekawe, innowacyjne działania na rzecz ochrony przyrody!
Z ekologicznymi pozdrowieniami
Honorata Kryszewska- wicedyrektor


Fotorelacja

fot. Julia Gruchot


Relacja Telewizji Regionalnej