SP1 poniedziałek, 13 lipca 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START


 
Logo Librus


 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 9421677
Międzyszkolny konkurs plastyczny w Jedynce PDF Drukuj Email

   Na początku roku szkolnego 2009/2010 świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach zorganizowała konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas 4-6 wszystkich żarskich szkół podstawowych. Tematyka prac zawierała się w dwóch obszarach:
1. Życie F. Chopina – ilustracja.
2. Impresja plastyczna na temat jego muzyki.
    Prace mogły być wykonane na formacie A3 lub A2 i w technice adekwatnej do podjętego tematu.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom życia i twórczości tego światowej sławy kompozytora Polaka oraz kształcenie umiejętności transponowania muzyki na środki plastyczne.
Do konkursu przystąpiło pięć żarskich szkół podstawowych. Prace należało dostarczyć do organizatorów do 9 października. Jury po przejrzeniu ponad 30 prac przyznało pierwszą nagrodę Paulinie Nowickiej ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dwie drugie nagrody przypadły Pawłowi Piotrowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Remigiuszowi Socha ze Szkoły Podstawowej nr 3. Trzecią nagrodę otrzymała Weronika Klój ze Szkoły Podstawowej nr 2. Jury przyznało także pięć wyróżnień: Klaudii Kubali (SP1), Oskarowi Głębockiemu (SP1), Klaudii Dobek (SP2), Wiktorii Mandziej (SP5), Ewie Pałędze (SP8).
Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w trzech miejscach szkoły: w holu głównym, w galerii przed świetlicą i na planszy w świetlicy. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16 października o godz. 13.30. Dokonali go wychowawcy świetlicy: Małgorzata Łukowska i Andrzej Woźniak. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek dla laureatów i ich opiekunów.

Postscriptum:
Światowe obchody Roku Chopinowskiego zostały zainaugurowane w Pradze 18 października. Tak więc w „Jedynce” zrobiliśmy to wcześniej…
Wychowawcy świetlicy