SP1 Aktualności Ja Polak Europejczyk 2015 niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999375

-------------------------------------

 BHP
Ja Polak Europejczyk 2015

    Dnia 22.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach już po raz dwunasty odbył się Turniej Międzyszkolny pod hasłem ,,Ja Polak Europejczyk” dla kl.1 w obecności pani burmistrz naszego miasta - Danuty Madej. 
    Uczniowie w czteroosobowych drużynach pokonywali szereg zadań. Dotyczyły one ogólnych wiadomości o Unii Europejskiej oraz bardziej szczegółowych o Polsce. Zadania były bardzo urozmaicone, m.in. puzzle, quiz, rozpoznawanie hymnów, oglądanie prezentacji multimedialnej i rozpoznawanie najważniejszych polskich zabytków oraz ważnych postaci. Dzieci przygotowały i zaprezentowały reklamę naszego kraju i miasta Żary. Wszystkie zadania wykonały wspaniale, świetnie się przy tym bawiąc. Jury jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce wszystkim rywalizującym ze sobą drużynom. W nagrodę uczniowie otrzymali Dyplomy Młodego Europejczyka, a także książkę pt. „Polska- elementarz demokracji”.
Gratulujemy!
Organizatorzy:
Kazimiera Ardelli
Halina Pietrzak


fot. Halina Kulbida-Pietrzak
 
STOPKA